in

Yook Artık!Yook Artık! Çok sevdimÇok sevdim Ohaa..Ohaa.. Bu ne beBu ne be :(:( SinirlendimSinirlendim

Bira şişesinin kapağına kelime i tevhid yazdılar

Kutsal aylarımızdan biri olan Ramazan’a yaklaştığımız bu dönemlerde Almanya’dan çok büyük bir skandal haberi aldık. Alman bira firması ” Eichbaum ” yeni ürettiği Ureich bira şişesinin kapaklarına  “La İlahe İllallah, Muhammedun Resulullah” yazarak piyasaya sürdü ve kısa sürede bütün müslüman camialarından tepki aldı.

1-) Almanya’da üretim yapan bira markalarından biri olan Eichbaum, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü özel seri biraların kapağına Kelime-i Tevhid yazınca bütün tepkileri topladı.

2-) Bira firmasının yaptığı bu hamle kısa sürede önce Almanya’da daha sonra da bütün dünyada yayıldı. Tabi herkesin aklına aynı soru geldi ”Neden?”
Başlarda sessizlik hakkını kullanan firma tepkilerin büyümesiyle birlikte açıklamalarda bulundu.

3-) Müslümanlar bu duruma yoğun tepki gösterdi. Kısa sürede sosyal mecralarda gündem konusu olan bu durum sonucunda müslümanlar bütün şişelerin toplatılmasını ve kampanyanın iptal edilmesini istedi.

4-) Alman bira firması Eichbaum, yaptığı açıklamada Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası nedeniyle özel bir konseptte bira şişeleri ürettiğini ve bu sebeple üretilen biraların kapaklarına katılacak ülkelerin bayraklarının monte edildiğini belirtti.
Bu konsept kapsamında Suudi Arabistan bayrağını da bira şişesinin kapağına monte ettiklerini, ancak Suudi Arabistan bayrağında Kelime-i Tevhid’in yer aldığına dikkat etmediklerini söyledi… Ayrıca müslümanlara özel bir saldırıda bulunmadıklarını da ekledi.

5-) Özürleri kabahatlerinden büyük olan bira firması büyük tepkiler almaya devam ediyor. Bir kampanya çıkarıldığında kampanyanın temasta bulunacağı bütün ülkelere özel araştırmalar yapılması gerekirken; böyle bir meslek etiğinden uzak firmanın Almanya’nın önde gelen bira markalarından biri olması da bir hayli ironik. Müslümanlar birlik olup tepki göstermeye devam ediyor.

6-) Suudi Arabistan bayrağı, yeşil zemin üzerine yerleşimli beyaz renkteki kılıç ve Arapça olarak yazılmış olan ‘La İlahe İllallah Muhammedun Resulullah’ yazısı yer alır.
Bayrağın rengi olan yeşil; Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.)’in kurmuş olduğu İslamiyeti ve Fatımi sülalesini ifade eder.
Bayraktaki kılıç, bir adalet sembolüdür ve ilk Suudi Kralı Abdülaziz ibn Suud’u temsil eder.

7-) Şimdi bütün Müslüman camiası bira firmasının açıklamasını ve bu tepkiler karşısında izleyeceği yolu merak ediyor…

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Beğen Beğenme

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ünlü isimlerin son derece ilginç keşfedilme öyküleri

Asla içinde bulunmak istemeyeceğiniz şanssız durumlar