Piyangonun Kararttığı Hayatlar

Yaşam 28 Aralık 14:40 tarihinde eklendi, 21 Mart 15:29 tarihinde güncellendi
Doğan
Yookartik Editörü
Yılbaşı ikramiyesi binlerce kişinin hayallerini süslüyor. Bu hayallere ulaşmış olanların hikayeleri ise kimi zaman ibretlik sonlarla bitiyor. İşte önceki yıllarda yaşanan olaylardan bazıları...

İntihar Etti

İntihar Etti

9 çocuk babası ve işsiz olan Ahmet Bayram’a, Milli Piyango’nun 2005 yılındaki çekilişinde, çeyrek biletine büyük ikramiye isabet etmişti. 1 milyon 250 bin TL kazanarak bir anda zengin olan Bayram, ilk iş olarak eşini boşadı. Sonrasında gece kulüplerine gitmeye başlayan Bayram, tüm parasını kumarda kaybetti. 4 yıl sonra evinin banyosunda intihar etmiş vaziyette bulundu. İntihar sebebinin ise borçları ve evlilik dışı ilişkisi olduğu öne sürüldü.

Borçlarında Dolayı Hapis Cezası Aldı

Borçlarında Dolayı Hapis Cezası Aldı

Ordu’da 2003 yılında Sayısal Loto’dan tek başına 844 milyar lira kazanan çaycı Hayri Kaya, kazandığı parayı tüketince yeniden çaycılık yapmaya başladı. Kaya, sürekli şans oyunları oynadığını, 2003 yılında şanslı 6 numarayı bilerek büyük ikramiyeyi kazandığını belirterek, kazandığı paranın kendisine şans değil adeta uğursuzluk getirdiğini ifade etti. 4 yılda kazandığı tüm parayı batıran Kaya, borçlarından dolayı hapis cezası aldı.

"Nereden Aldım O Bileti!"

"Nereden Aldım O Bileti!"

Milli Piyango'nun 1990 yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazanan Adanalı Cem Postacı da para yüzünden felaket yaşayanlardan biri. 1996'da oğlunu trafik kazasında kaybeden Postacı, "Talih kuşu bize huzur değil, felaket getirdi" diyor.Oğlunu kaybettikten sonra bir daha bilet almamaya karar veren talihli, kendisine çıkan paranın hayırlı olmadığını dile getiriyor. Kazandığı ikramiyeyle emlak işine giren Postacı, bir süre sonra iflas etmiş. İşlerinin bir dönem çok iyi gittiğini, hiç tanımadığı kişilerin akraba olarak karşısına çıktığını anlatan Postacı, şimdi kimsenin kendisine yardıma yanaşmadığını vurguluyor. Postacı, "Para mutluluk getirmiyor, yuvam dağıldı, toparlamak için varımı yoğumu harcadım. Eşim beni terk etti. Şimdi bir otomobilim, evim ve emekli maaşım var. Keşke o bileti almasaydım da o para çıkmasaydı." diyor.

Kocasını Boşadı

Kocasını Boşadı

Genelde büyük ikramiyeyi kazanan erkekler, ilk iş olarak karılarını boşar. Peki ya o kadar para bir kadına çıkarsa ne olur? Bir şey değişmiyor, sonuç yine aynı. 2003’te Yeşim Akyol’a o zamanın parasıyla 2 trilyon lira çıktı. Akyol, kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşinden boşandı. Kocası, “Para çıkınca çok değişti” dedi. Mahkeme, Medeni Kanunu'nda yer alan 'evlilik birliği içinde edinilmiş mallar' yasasını göz önüne alarak 2 milyonluk servet üzerine tedbir koydu. Büyük ikramiyenin ardından işini bırakıp, evini değiştiren Yeşim Akyol, tedbir kararı nediyle kazandığı ikramiyeyi uzun süre kullanamadı ve iş bulamadı. Yıllarca bir sürü ekonomik güçlükle başetmeye çalıştı.

"İkramiye Geldi Herşeyimizi Aldı."

"İkramiye Geldi Herşeyimizi Aldı."

Samsun’da 23 yıl önce Milli Piyango’dan büyük ikramiye kazanan Süleyman Orhan, ikramiyeyle birlikte kendi emeği ile kazandıklarını da kaybettiğini söyledi. Orhan, 1993 yılında pastahane sahibiyken, iş yerinin önünden geçen piyangocunun ısrarıyla aldığı bilete 2 milyar TL çıktığını belirtti. Bu süreçte erkek kardeşini ve yeğenini trafik kazasında kaybettiğini ifade eden Orhan, şunları söyledi: "Benim düzenim vardı, kardeşim vardı, huzurum vardı. 2 milyar geldi her şeyimizi aldı gitti."

Donarak Öldü

Donarak Öldü

Mehmet Sarıoğlu’nun hayatı 1975 yılında aldığı piyango biletine büyük ikramiye çıkmasıyla değişti. O yıllardaki para ile 25 bin lira kazanan Sarıoğlu, bir anda zengin oldu. Çalıştığı işyerinden ayrılarak kayıplara karışan Sarıoğlu, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde parayı bitirdi. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptı ancak, zamanla parası kalmayınca ona komşuları bakmaya başladı. Yeşil kart sahibi Sarıoğlu, devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdürürken kısa bir süre önce evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettirdi. Kimsesi olmayan Sarıoğlu’nun Sarayköy Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ

DİĞER İÇERİKLER