in

Yook Artık!Yook Artık! Çok sevdimÇok sevdim Çok iyiÇok iyi Ohaa..Ohaa.. :(:( SinirlendimSinirlendim

İşte İran’da düşen jet uçağı haberine ait detaylar

” Özel Türk jeti İran’da düştü ” başlığıyla dün gece bütün haber kanallarına bu manşet atıldı. Herkesin konuştuğu bu haberin detaylarını sizinle paylaşalım istedik.

1-) Dün gece İran’da dağlık alana bir Türk jeti düştü. Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Hakan Tekin, düşen özel jette 3’ü mürettebat, 8’i yolcu 11 kişinin olduğunu belirtti. İran’ın ISNA haber ajansı ise yaptığı açıklamada uçaktaki 11 kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti.

2-) Jet’in Başaran Holding’e ait olduğu anlaşıldı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık açıklamasında, “İran Kızılayından aldığımız son bilgiye göre; Uçağın enkazına ve naaşlara ulaşıldı, sabah gün ağırdığında İran Kızılayının helikopteri ile naaşlar dağdan indirilecek.” dedi.

3-) Mine Başaran’ın bekarlığa veda partisinden 7 arkadaşıyla birlikte geri dönüşü sırasında düştüğü söyleniyor. Uçağın Hüseyin Başaran’a ait olduğu öğrenildi.

4-) İş adamı Hüseyin Başaran kızına oldukça düşkündü. Hatta en büyük inşaat projesine kızının adını vermişti. Mina Towers isimli projenin reklam yüzü Sneijder’in eşi Yolanthe Cabau olmuştu.

5-) Mina Başaran’ın bekarlığa veda partisi için birlikte gittiği arkadaşları da sosyeteden ünlü isimlerdi. Parti dönüşü çıkılan yolculukta maalesef kazadan hiçbiri sağ çıkamadı.

6-) Eğer geri dönebilseydi Mina Başaran, İki yıldır birlikte olduğu nişanlısı Murat Gezer ile hayalini kurduğu gibi evlenecekti.

7-) Mina Başaran ve yedi arkadaşından geriye hatıra olsun diye jetin önünde çektirdikleri bu fotoğraflar kaldı…

😎 Kazaya karışan jetin mürettebatının da kimlikleri açıklandı. Uçakta hostes olarak Eda Uslu görev alıyordu. Uçağın kaptan pilotu Beril Gebeş’ti, ikinci pilotluk görevini ise Melike Kuvvet üstlenmişti. Melike Kuvvet Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından biriydi. Yıllarca ülke savunmasına hizmet etmişti.

9-) Oldukça başarılı bir iş kadını ve evine, eşine sadık bir kadın olma hayalleri kuran Mina Başaran dün yaşanan feci kazada arkadaşları ve mürettebatıyla birlikte hayatını kaybetti.

10-) Her ölüm sonunda insanoğlu aynı şeyi söylüyor ama gerçekten hayat bu. Öleceğimiz tarihi bilseydik acaba şu an yaptığımız gibi mi yaşardık? Ölüm ensemizdeyken hayatı en güzel şekilde değerlendirmeliyiz…

Ne düşünüyorsun?

1 puan
Beğen Beğenme

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlülerin Daha Önce Hiç Görmediğiniz Fotoğrafları..

Gizli kamera, 94 yaşındaki kadını tekme tokat döven hasta bakıcısını yakaladı