in

Yook Artık!Yook Artık! Çok sevdimÇok sevdim Çok iyiÇok iyi Ohaa..Ohaa.. Bu ne beBu ne be :(:( SinirlendimSinirlendim

Kayseri Gecekondu Bahçesindeki Gizemli Lahitten Çıkanlar Şok Etti!

Kayseri’de dün sabah bir gecekondunun bahçesinde bulunan ve bin 770 yıllık olduğu tahmin edilen lahittin kapağı açıldı. İçerisinde 4 iskelet var. Şu ana kadar bölgede bulunan en büyük lahitte gözyaşı şişeleri ve altın takılar da çıktı. Etrafta başka lahitler de olduğu ve kazının genişletilerek devam ettirileceği belirtildi.

Evin bahçesinde kazı yapılan bölgede Roma dönemine ait tarihi değeri yüksek olduğu değerlendirilen kral mezarı lahit ve yeraltı şehri benzeri yapılar bulundu.

Polisin incelemesinin ardından Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri çalışma başlattı. Gecekondunun içinden bahçeye doğru tünel benzeri geçit yapıldığı, kazı çalışmasının kamufle edilmesi için kazıdan çıkan toprağın kömür torbalarına doldurularak barikat kurulduğu ve üzerinin sacla kapatıldığı tespit edildi.

İş makineleri ve işçilerin çalışmasıyla korunak ve toprak torbaları kaldırılarak lahit gün yüzüne çıkarıldı.

Bin 700 yıllık bir medeniyete ait olduğunun tahmin edildiğini belirten lahittin kapağı bugün açıldı. İçerisinde 4 iskelet, gözyaşı şişeleri ve altın takılar çıktı.

Bölgede şu ana kadar bulunan en büyük lahit olduğu belirtiliyor. Ayrıca, etrafta başka lahitler de olduğu ve kazının genişletilerek devam ettirileceği öğrenildi.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Beğen Beğenme

Total votes: 12

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 6

Downvotes percentage: 50.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

381 kiloluk adamı milyonlarca kişi izliyordu, sonu çok feci oldu!

Acun Ilıcalının Hiç Görmediğiniz Eski Eşleri..